Školka doma (4): Od housenky k motýlovi

Protože se snažím rodičům co nejvíc odlehčit, pokusila jsem se jim ulevit od studování mých několikastránkových poznámek ke všem cvičením a aktivitám, které jsem pro děti na doma připravila a posílám mailem. Zkusila jsem všecko natočit na video, aby rodiče mohli jen kliknout na odkaz a pak už jen jedním uchem a jedním okem kontrolovat, jestli není příliš zmatek nebo jestli dítě tímto samostatným fungováním nenabralo příliš velké sebevědomí a nestěhuje se do vlastního.

Pro tuto experimentální interaktivní lekci tedy budete potřebovat tohle video + materiály níže. Zejména první aktivita je tak jako kombinovaně anglicko-česká, ale myslím, že to zvládnou děti veškerých anglických pokročilostí. Pracuju s knížkou The Very Hungry Caterpillar (Tuze hladová housenka), kterou určitě mnoho z vás zná!

úkol č. 1

Tohle video (odkaz najdete taky v popisku mého instruktážního videa) + tento pracovní list + nůžky

úkol č. 2

Tento pracovní list + pastelky

vyprávění

Ve školce jsem ve velkém přešla z klasických, často principem zastaralých pohádek na reálné příběhy. Dost mi v tom pomáhají Good Night Stories for Rebel Girls (Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky), což jsou vlastně stručné životopisy opravdových žen minulosti a současnosti, které mají význam ve svém oboru, a mužský protějšek knihy, Stories for Boys Who Dare to be Different (Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční). K oběma knížkám mám teda milion výhrad (v té holčičí občas úplně chybí pointa, ta klučičí se zase kompletně svezla na úspěchu té první a zdá se mi poněkud narychlo spíchnutá a nedostatečně redigovaná), nicméně když si to projdu předem, vyberu osobnost, která se váže k našemu aktuálnímu tématu a doplním vyprávění fotkami, videi atd z internetu, takže děti opravdu vidí, že to jsou opravdoví existující lidi – má to smysl a naše děti se po žádných karkulkách a popelkách neptají, zato o „opravdový holky“ (a ještě teda o Byl jednou jeden život, což je další edukační zlato, na který nedám dopustit) žadoní každej den.

úkol č. 3

Papír (může být kancelářský, ale lépe jakýkoliv tvrdší, ne nutně bílý, naopak klidně třeba rub kartonu od cereálií perfektní) + tempery/akrylové barvy + štětec + tužka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: